پيوندهاي مفيد


  

 

حوزه فرهنگي

سايت هاي مرتبط

برگزاری چهارمین دوره «ياران فرهنگ» در واحد آشتیان

 

 

به نقل از خبرگزاري ايكنا: چهارمين دوره «ياران فرهنگ» با محوريت آموزش‌های انديشه‌ای، اعتقادی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتيان برگزار می‌شود.

«اميد طاهرنژاد»، كارشناس فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتيان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، ضمن اعلام ميزبانی اين واحد دانشگاهی در چهارمين دوره «ياران فرهنگ» از جمله فعاليت‌های مؤثر و غنی فرهنگی منطقه 5 را برگزاری دوره‌های آموزشی ـ فرهنگی ياران فرهنگ دانست و گفت: با توجه به برگزار شدن سه دوره از اين طرح در سه سال متوالی، آثار آن در حال نمايان شدن در جو فرهنگی ـ دينی واحدهای منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی ضمن اعلام برگزاری چهارمين دوره ياران فرهنگ در بخش بانوان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتيان هدف اصلی از برگزاری اين دوره را تربيت قشر فرهيخته، فرهنگی و نخبه دانشگاهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و توطئه دشمنان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی بيان كرد.

طاهرنژاد در ادامه اظهاركرد: با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبری در چند سال اخير و توجه ايشان به مبحث تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، توجه به موضوعات فرهنگی بايد در اولويت قرار گرفته و ضروری است كه آموزش های فرهنگی تعالی يافته و متناسب با تهاجم فرهنگی ابتدا دفاع فرهنگی و سپس به چالش كشيدن تفكرات و القائات فرهنگی غرب در دستور كار فعالان حوزه انديشه، فرهنگ و دين قرار گيرد.

كارشناس فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتيان خاطرنشان كرد: در دوره‌های آموزشی سالانه «ياران فرهنگ» دانشجويان در يك دوره مقدماتی و چندين دوره تكميلی به‌صورت تخصصی در سه گروه آموزش‌های انديشه‌ای، اعتقادی و فوق برنامه با موضوعات مختلفی هم‌چون مهدويت، جريان‌شناسی فرهنگی، حكومت اسلامی، انديشه‌های امام(ره) و رهبری، كارگاه های وبلاگ‌نويسی، آشنايی با فرق ضاله و در مجموع پيرامون مباحث روز فرهنگی آموزش می‌بينند.

كارشناس فرهنگ واحد آشتيان ضمن اعلام راه اندازی كانون‌های تخصصی مهدويت، نهج البلاغه، امام و رهبری، فرق و اديان و جريان‌شناسی توسط آموزش ديدگان دوره های قبل، اضهار داشت: دانشجويان پس از گذاراندن آموزش های كاربردی در دانشگاه‌های خود با حضور در كانون های تخصصی شروع به فعاليت‌های فرهنگی هدف‌مند و برنامه‌ريزی شده می‌نمايند.

اين مقام مسئول در پايان، خاطرنشان كرد: مجموعه فرهنگی واحد آشتيان مفتخر است در شهريور ماه سال‌جاری(1390) به مدت حدود 9 روز به عنوان ميزبان مرحله مقدماتی چهارمين دوره آموزشی ياران فرهنگ، خادم اين عزيزان باشد.

منبع خبر: ايكنا

 

منبع عكس ها: وبلاگ ياران فرهنگ(يافا)5

عکس های سومین دوره آموزشی یارن فرهنگ بروجرد (تابستان 89 ) (فسمت پایانی)

عکس های سومین دوره آموزشی یارن فرهنگ بروجرد (تابستان 89 ) (فسمت چهارم)

عکس های سومین دوره آموزشی یارن فرهنگ بروجرد (تابستان 89 ) (فسمت سوم)

عکس های سومین دوره آموزشی یارن فرهنگ بروجرد (تابستان 89 ) (فسمت دوم)

عکس های سومین دوره آموزشی یارن فرهنگ بروجرد (تابستان 89 )

اخبار دانشگاه

آرشیو