وام‌های صندوق رفاه وزارت علوم و سامانه ساجد دانشگاه آزاد

وام‌های صندوق رفاه وزارت علوم و سامانه ساجد دانشگاه آزاد

برای دریافت وام شهریه، می‌توانید از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم (bp.swf.ir) و یا سامانه ساجد دانشگاه آزاد (sajed.iau.ir) اقدام کنید.

جزئیات وام صندوق رفاه وزارت علوم

جزئیات وام سامانه ساجد دانشگاه آزاد

انواع وام‌های سامانه ساجد:

(بانک قرض الحسنه مهر ایران یا رسالت)

کاردانی و کارشناسی تا سقف 75/000/000 ریال

کارشناسی ارشد تا سقف 100/000/000 ریال

دکتری تا سقف 200/000/000 ریال(بانک قرض الحسنه مهر ایران )
دکتری تا سقف 400/000/000 ریال(بانک ملی ایران )

 

ابتدا در سامانه ساجد ثبت نام کرده و درخواست وام متناسب با مبلغ مورد نیاز ثبت کنید. بعد از تایید واحد و سازمان مرکزی، وضعیت درخواست شما به حالت "مصوبه سازمان صادر شد" تبدیل می‌شود.

در این مرحله شما باید با کارت ملی خود به یکی از شعب قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور مراجعه و نسبت به تکمیل مدارک وام اقدام نمایید.

توصیه میکنیم از وام بانک مهر ایران استفاده کنید نه بانک رسالت؛ به این دلیل که فرایند وام بانک مهر ایران سریع‌تر و راحت‌تر بوده و نیازی به مراجعه حضوری به صندوق رفاه دانشگاه نیست و به راحتی از طریق سایت ساجد و سپس شعب این بانک در شهر خود می‌توانید پیگیری نمایید.

بعد از واریز وام به حساب سازمان مرکزی، مبلغ وام در سامانه آموزشیار شما به صورت بستانکار ثبت شده و صرف بدهی یا شهریه ترم‌های آتی خواهد شد.

برای شهریه ترم آینده بهتر هست از همین امروز درخواست وام را ثبت کنید و بالافاصله بعد از تایید در سایت و تغییر وضعیت به "مصوبه سازمان صادر شد" به بانک مراجعه نمایید. چون فرایند دریافت وام‌ها زمان‌بر می‌باشد. (حدود سه ماه)!

این وام یک‌بار در طول هر مقطع تحصیلی قابل دریافت می‌باشد. دانشجویان ورودی ۹۹ نیز باید با شماره موقت دانشجویی در سامانه ثبت نام کنند.

کد خبر: 1221
تاریخ انتشار: 19 می 2021
تعداد بازدید: [totalcount]
ارسال به دوستان